O prześladowaniach

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników.

Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”. (Łk 21,12-19)

Gdy słyszę o prześladowaniach w telewizji, czy w radiu myślę wtedy, że tam mógłbym być ja. Stawiam sobie wtedy też pytanie: dlaczego po raz kolejny moja wiara jest prześladowana? A wszystko przecież rozbija się o Prawdę. O to kto ją ma i jak ona będzie wyglądać.
W dzisiejszym fragmencie najbardziej uderzył mnie fragment, gdzie Jezus mówi: „Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony”. I na początku byłem (trochę) zły na Boga. Jak to, mają mnie obrzucać błotem, mówić nieprawdę o moich przekonaniach a ja nic. Jednak doszedłem do przekonania, że Jezus jednak chce ode mnie czegoś więcej. On nie mówi, że nie mam bronić swojej wiary. Moim początkiem ma być modlitwa. Mam stanąć wobec największej miłości, przymiotu Boga jakim jest Miłosierdzie i to Mu pozwolić działać przeze mnie. To On da mi „wymowę i mądrość”.
Boże, jak Twoja Miłość jest wielka w porównaniu do mojego gniewu!
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s