O wierności

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jak wam się zdaje? Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała?

A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały. Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych”. (Mt 18,12-14)

Jezus dzisiaj kieruje piękne słowa. „(…)nie jest wolą Ojca waszego,(…) żeby zginęło jedno z tych małych”.
Jakie to piękne, a z drugiej strony jakie zobowiązanie stawia przede mną. Bóg nie chce, żeby stała mi się krzywda. Prowadzi mnie po tej drodze, by każdy mój czyn, każdy krok był skierowany w stronę dobra.
Gdy zbłądzę lub pogubię się w swoim życiu nadal nie jestem sam. Bóg zawsze szuka mnie pośród tych złych moich decyzji. Chcę przez ludzi bądź wydarzenia sprowadzić mnie na właściwą drogę mojego życia.
To piękne mieć, poczucie, że w czyichś oczach jestem ważny, a wręcz w oczach Boga jestem najważniejszy. Ta prawda pociąga za sobą pewne zobowiązanie. Jeżeli Bóg jest w stanie uczynić dla mnie tyle dobra. To co ja mu mogę ofiarować? Odpowiedź jest bardzo prosta. Swoją wierność. Wierność Bogu, miłości i dobroci.
Trudne, ale nie niemożliwe!
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s