Ukojenie i pokrzepienie

Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”. (Mt 11,28-30)

Pomyśl jak często w ciągu tygodnia, a może nawet w ciągu dnia mówisz, że nie masz na coś siły. Jak często w swoim życiu miałeś moment całkowitej rezygnacji przez to co się działo u Ciebie?
Ja często! Przez ostatnie dni, a nawet tygodnie mogę powiedzieć, że bardzo często!
I tak po ludzku nic mnie nie cieszyło. Szukałem różnych rodzajów odpoczynku, które i tak nie dawały pełnej radości. Bóg i tylko On potrafił w mojej codzienności tak zagościć, że sprawił zmianę w moim myśleniu.
Gdy zatrzymujesz się przed Bogiem jako ten, który jest „utrudzony i obciążony”, to On nigdy nie zostawi Ciebie samego!
Gdy zachodzę chociaż na chwilę do kaplicy, aby spojrzeć na Jezusa, czy chociażby oddać mu pokłon, to jak bardzo moja dusza zaczyna się radować. Nie ubywa mi zajęć. Bóg nie sprawia, że za sprawą magicznej różdżki mam dużo czasu wolnego. On działa we mnie!
„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię”. Bóg daje ukojenie i pokrzepienie, ale tylko wtedy kiedy ja Go odwiedzę!
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s