Jeśli

Gdy Jezus przebywał w jednym z miast, zjawił się człowiek cały pokryty trądem. Gdy ujrzał Jezusa, upadł na twarz i prosił Go: „Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić”. Jezus wyciągnął rękę i dotknął go, mówiąc: „Chcę, bądź oczyszczony”. I natychmiast trąd z niego ustąpił. A On mu przykazał, żeby nikomu nie mówił: „Ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż na ofiarę za swe oczyszczenie, jak przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich”. Lecz tym szerzej rozchodziła się Jego sława, a liczne tłumy zbierały się, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych niedomagań. On jednak usuwał się na miejsce pustynne i modlił się.
(Łk 5,12-16)

Trąd w czasach Jezusa był nieuleczalny.
W historii Izraela do tej pory przypadki uzdrowienia z trądu były dwa. A prorocy jasno twierdzili, że tym, który ma władzę uzdrawiania z trądu, jest Mesjasz.

Skoro ten trędowaty zjawił się wśród ludzi (gdzie normalnie nie wolno mu było być) i przyszedł prosto do Jezusa, skoro prosił Go o uzdrowienie – czyli o coś niemożliwego – to oznacza jedną rzecz.

On usłyszał o Jezusie i zanim Go zobaczył, uwierzył, że Jezus jest Mesjaszem.
Że jest jego, trędowatego, zbawieniem. I tak się właśnie stało.

Nie czekał, aż Jezus go sam znajdzie. Nie liczył na to, że może kiedyś będzie przechodził koło miejsca, gdzie normalnie trędowaty przebywał.
Przyszedł do Jezusa i padł na twarz.

I jeszcze jedno.
Nie powiedział: „uzdrów mnie!” – tylko: JEŚLI chcesz.
Jeśli.
Twoja wola, nie moja.

Znajdź dziś w sobie tyle odwagi, żeby w sercu uznać, że to Jezus jest jedynym wybawieniem z Twojej nieznośnej sytuacji, z Twojego trądu, tego, co podobno jest nieuleczalne, a trzyma Cię z dala od innych ludzi, co niszczy Twoje relacje, przez co usuwasz się na margines życia.
Znajdź w sobie tyle odwagi, żeby z tym do Niego przyjść – i z pokorą Mu powiedzieć: Jeśli Ty chcesz, możesz mnie uzdrowić.
Jeśli chcesz.

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s