Zaskoczenie

W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie.

Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga”. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego!” Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: „Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne”. I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej. (Mk 1, 21-28)

Fenomen Jezusowego nauczania polega na tym, że objawia się jednemu, a za chwilę wiedzą o Nim inni. Przynoszą chorych, sparaliżowanych i opętanych.
Ta perykopa sprawiła, że wróciłem do początków swojej wiary. Przypominam sobie te chwile kiedy po raz pierwszy usłyszałem o Bogu. Jak to było z tym moim początkiem i moim nawróceniem.
Nigdy się nie spodziewamy kiedy Jezus przyjdzie ze swoim słowem, ze swoim planem dla naszego życia. Wtedy można nawet powiedzieć „Czego chcesz ode mnie Jezusie?”. To jest fenomen Boga.
Codziennie staję przy ołtarzu, aby celebrować Eucharystię. Każdego dnia spotykam się z Bogiem na modlitwie, aby porozmawiać z Nim o wszystkim. Jednak potrafi zawsze zaskoczyć w niespodziewanych momentach.
I tak dziś się zastanawiam, czy jestem na nie przygotowany?!
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s