Czy chcesz?

Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im.

Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ Go znały.Nad ranem, kiedy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: „Wszyscy Cię szukają”. Lecz On rzekł do nich: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo po to wyszedłem”. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy. (Mk 1, 29-39)

Piękna rzeczywistość w dzisiejszej Ewangelii. Jezus idzie do domu swojego przyjaciela i spotyka się z trudną sytuacją, na którą od razu znajduje rozwiązanie.
Piękna wizja mojego domu. Staram się codziennie, aby Bóg mógł zagościć i w moim mieszkaniu. Wiele jest takich chwil, w których tak po ludzku wydaje mi się, że jestem na nie za słaby. Wtedy zawsze staję przed Bogiem i proszę Go, aby znalazł rozwiązanie tego co jest trudne.
Gdy zapraszasz Boga do swojego domu, do swojego życia, On zawsze jest i chce wskazywać Ci rozwiązania Twoich sytuacji. Rodzi się jedno pytanie. Czy ja chcę, żeby On był w całym moim życiu?
ks. Marek

Jedna uwaga do wpisu “Czy chcesz?

  1. Rozmyślam o tym w ostatnim czasie. Coraz jaśniejsze staje się dla mnie, że albo On będzie w całym życiu, albo Go w tym życiu nie będzie. Trzeba podjąć decyzję na 100%, a tutaj nawet jak czasem jest to chcenie, to póki nie stanie się ono silnym pragnieniem to może zbraknąć odwagi 🙂

    PS. W przedostatnim słowie zjedzone zostało -m 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s