Cuda są dla ciebie

Gdy po pewnym czasie Jezus wrócił do Kafarnaum, posłyszano, że jest w domu. Zebrało się zatem tylu ludzi, że nawet przed drzwiami nie było miejsca, a On głosił im naukę. I przyszli do Niego z paralitykiem, którego niosło czterech. Nie mogąc z powodu tłumu przynieść go do Niego, odkryli dach nad miejscem, gdzie Jezus się znajdował, i przez otwór spuścili nosze, na których leżał paralityk. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: „Dziecko, odpuszczone są twoje grzechy”. A siedziało tam kilku uczonych w Piśmie, którzy myśleli w sercach swoich: „Czemu On tak mówi? On bluźni. Któż może odpuszczać grzechy, prócz jednego Boga?” Jezus poznał zaraz w swym duchu, że tak myślą, i rzekł do nich: „Czemu myśli te nurtują w waszych sercach? Cóż jest łatwiej: powiedzieć paralitykowi: Odpuszczone są twoje grzechy, czy też powiedzieć: Wstań, weź swoje nosze i chodź? Otóż, żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów – rzekł do paralityka: Mówię ci: Wstań, weź swoje nosze i idź do swego domu!” On wstał, wziął zaraz swoje nosze i wyszedł na oczach wszystkich. Zdumieli się wszyscy i wielbili Boga, mówiąc: „Nigdy jeszcze nie widzieliśmy czegoś podobnego”.
(Mk 2, 1-12)

„Wczoraj” Jezus oczyścił trędowatego.
A potem „nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych”. I teraz, po pewnym czasie Jezus wraca do domu.
Natychmiast zbiera się tłum – i przychodzą też ludzie niosący paralityka.
Jezus widzi ich wiarę i uzdrawia go.
Też chcielibyśmy taką wiarę, prawda?
Że przychodzimy z czymś do Jezusa – a On ze względu na naszą wiarę spełnia czyjąś rozpaczliwą potrzebę.
I skąd ona się wzięła, ta wiara?
Może z ostatniego czasu, kiedy Jezus chodził po okolicy i uzdrawiał, wyrzucał złe duchy, a tuż przed dzisiejszą sceną z paralitykiem – oczyścił trędowatego; taki cud zdarzył się trzeci raz w historii zbawienia.  I każdy Żyd znał wcześniejsze dwa przypadki…
Może ta wiara wzięła się po prostu ze słuchania i rozglądania się za Jezusem.
Co takiego zrobił wczoraj?
Przedwczoraj?
Po to są właśnie wszystkie cuda, które dzieją się w naszych czasach, dzisiaj, wczoraj, miesiąc temu. Te uzdrowienia i uwolnienia od złych duchów.
Kiedy ostatnio widziałeś taki cud albo słyszałeś o nim?
On był dla Ciebie – żeby Twoja wiara stała się jak wiara tych ludzi, którzy przynoszą dziś paralityka.
Ale tylko do Ciebie zależy, czy przyjmiesz Jezusa jako Tego, Który może wszystko.
Marta

Jedna uwaga do wpisu “Cuda są dla ciebie

  1. „oczyścił trędowatego; taki cud zdarzył się trzeci raz w historii zbawienia. I każdy Żyd znał wcześniejsze dwa przypadki…” – Marta, co masz konkretnie na myśli ? Które przypadki 🙂 ?

    pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s