Dość chowania się

Jezus mówił ludowi: «Czy po to wnosi się światło, by je umieścić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, żeby je umieścić na świeczniku?
Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!» I mówił im: «Baczcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. Bo kto ma, temu będzie dodane; a kto nie ma, pozbawią go nawet tego, co ma».
(Mk 4, 21-25)
Pewnego dnia podczas odwiedzin w szkole podszedł do mnie pewien uczeń 5 klasy, Łukasz. Chciał się ze mną czymś podzielić. “Proszę księdza – zaczął – jeszcze tydzień temu nie znosiłem przychodzić do tej szkoły. Nie czułem się akceptowany przez innych, przerwy spędzałem sam i samotność mi bardzo doskwierała. Tak to trwało aż do momentu aż jeden z innych uczniów, Piotrek z 6 klasy, podszedł do mnie i spytał się czemu jestem taki smutny. Na początku nie miałem najmniejszej ochoty dzielić się z nim co się ze mną dzieje, ale fakt że on nie bał się do mnie podejść i zagadać ośmielił mnie żeby się mu wyżalić.” Potem Łukasz się zawahał, a następnie z lekkim zakłopotaniem rzekł – “niech mnie ksiądz dobrze zrozumie, ale Piotrek dla mnie tego dnia był takim promieniem słońca w pochmurny dzień, kimś kto przyniósł mi nadzieję”.
            Tamto spotkanie dało mi nowe zrozumienie dzisiejszej Ewangelii. Nasza wiara jest darem którym trzeba się dzielić, a inni ludzie są postawieni na naszej drodze nie bez przyczyny. Nie możesz dalej się chować przed innymi. Może dziś Bóg Cię powołuje aby być światłem nadziei dla bliźniego obok Ciebie.
ks. Przemek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s