Spójrz Mu w oczy

Schwycili więc Jezusa, poprowadzili i zawiedli do domu najwyższego kapłana. A Piotr szedł z daleka. Gdy rozniecili ogień na środku dziedzińca i zasiedli wkoło, Piotr usiadł także między nimi. A jakaś służąca, zobaczywszy go siedzącego przy ogniu, przyjrzała mu się uważnie i rzekła: I ten był razem z Nim. Lecz on zaprzeczył temu, mówiąc: Nie znam Go, kobieto. Po chwili zobaczył go ktoś inny i rzekł: I ty jesteś jednym z nich. Piotr odrzekł: Człowieku, nie jestem. Po upływie prawie godziny jeszcze ktoś inny począł zawzięcie twierdzić: Na pewno i ten był razem z Nim; jest przecież Galilejczykiem. Piotr zaś rzekł: Człowieku, nie wiem, co mówisz. I w tej chwili, gdy on jeszcze mówił, kogut zapiał. A Pan obrócił się i spojrzał na Piotra. Wspomniał Piotr na słowo Pana, jak mu powiedział: Dziś, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz. Wyszedł na zewnątrz i gorzko zapłakał.
(Łk 22, 54-62)
Dziś Niedziela Palmowa;  w Ewangelii słyszymy słowa z opisu Męki Pana Jezusa.  Chciałbym zatrzymać się na jednym momencie – gdy Jezus patrzy na Piotra.
Dlaczego?
Bo bardzo chciałbym spojrzeć w oczy Jezusa – i chciałbym, żeby On spojrzał w moje. Ludzkie oczy pokazują wielką tajemnicę człowieka. Łzy, zmęczenie, radość, zaduma, złość – to wszystko dla wnikliwego obserwatora jest widoczne w spojrzeniu.

Ale nie, nie chciałbym „sprawdzać” Boga. Chciałbym jedynie zobaczyć w Jego oczach wielkie miłosierdzie i przebaczenie, które dla mnie ma. Chciałbym spojrzeć i doświadczyć prawdy. Nie tej napisanej, ale tej żywej, przenikającej do głębi serca. Tej samej, która sprawiła, że Piotr gorzko zapłakał.

Zatrzymaj się dziś na chwilę nad miłosierdziem. Tym żywym, które ma przeniknąć Ciebie aż do głębi. Bóg Cię kocha i Ci przebacza, ale czy Ty przyjmujesz tę prawdę do swojego życia?
Ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s