Zaryzykuj

img_20190608_121452331_hdr5646265788144169044.jpgJezus powiedział do swoich uczniów: „Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze.

Wstaw podpis

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. a nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem”.

(J 14, 15-16, 23b-26)


On was wszystkiego nauczy. Co to jest za obietnica!

Bo czego ma mnie nauczyć Duch? Ma nauczyć mnie, jak zachowywać naukę Jezusa, czyli naukę Ojca. W skrócie można ją nazwać Ewangelią – przepisem na dobre życie zakończone przejściem do szczęścia, które nie znika po chwili, ale po prostu trwa.

Duch ma mnie nauczyć, jak to zrobić, żeby sam Bóg przyszedł do mnie i ze mną mieszkał. Tak, żebym więcej nie musiała się zastanawiać, czy On jest, czy o mnie pamięta, czy jest mi życzliwy. Tak, żebym dobrze Go znała i w każdej chwili mogła się z Nim spotkać. Tak, żebym ja żyła Jego sprawami – i miała pewność, że On żyje moimi.

Duch ma mnie nauczyć wszystkiego, co wynika z nauki Jezusa. Czyli przede wszystkim budowania relacji z Nim samym, ze sobą i z ludźmi, których stawia na mojej drodze. Budowania ich dobrze. Bez egoizmu, bez stawiania na swoim, bez pychy, bez ranienia, bez używania ludzi do swoich celów, bez lęku, że wejdziesz w relację za bardzo i nie będziesz sobie z tym potrafił poradzić.

Dużo ostatnio za mną rozmów o relacjach właśnie, o tym, co najbardziej boli i co najbardziej nie wychodzi. O tym, czego najbardziej nie umiemy i chcielibyśmy inaczej.

I dzisiaj jest ten dzień, w którym wszystko może się zmienić. Bo Zesłanie Ducha to nie jest tylko wspominanie tego momentu z Dziejów, gdy na uczniów spadły jakby języki ognia. To jest czas, w którym Duch chce przyjść i naprawdę przemienić Twoje życie. Nauczyć Cię, jak robić dobrze to, co do tej pory szło Ci źle.

I to od Ciebie zależy, czy dasz Mu przyjść, czy nie. Czy zaryzykujesz i pozwolisz Mu się nauczyć, czy dalej będziesz tkwić w tym, co jest teraz, jak jest teraz w Twoim życiu, w jego najbardziej bolesnych kawałkach.

Zaryzykuj.

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s